Prodej karavanů a obytných aut

Karavany a obytná auta poskytují nevídanou svobodu cestování. I obytné auto dokáže zajistit naprostý komfort, ať už se chystáte na kempování u moře nebo do hor. Naše obytné přívěsy, kempingové vozy a karavany pocházejí ze zemí západní Evropy a můžete se na ně podívat na prodejní ploše nedaleko Prahy.

Brzděné obytné přívěsy za osobní automobil
Obytné přívěsy pro více osob bývají bržděné a většinou jde o karavany se sprchou, záchodem a kuchyňkou. Pokud máte pouze řidičské oprávnění pro skupinu B, stačí, aby hmotnost soupravy ve složení bržděný obytný přívěs + vaše auto nepřesáhla hmotnost 3,5 tuny. Pro soupravy do 4,25 tuny je třeba udělat rozšíření řidičského oprávnění B96, které je hotové za půl dne. Výhodou je, že kromě karavanu můžete za osobní auto zapřáhnout třeba vlek s lodí, koňský přepravník nebo podvalník. Obytné přívěsy na prodej najdete v našem vyhledavači.

Jaké řidičské oprávnění potřebuji pro velké obytné přívěsy?
Velké obytné přívěsy bývají komfortně vybavené, ale v drtivé většině na ně potřebujete řidičské oprávnění B+E, protože hmotnost soupravy se nevejde do 4,25 tuny. Také je třeba pohlídat maximální přípustnou hmotnost přívěsu v technickém průkazu vašeho vozu. Vhodné auto pro tažení malých i velkých hobby přívěsů vám doporučí naši specialisté. Nebo si nějaké můžete vybrat sami.

Obytné auto je skvělým řešením dovolené v přírodě
Kromě karavanu nebo hobby obytného přívěsu přichází v úvahu také obytné auto. Většinou stačí řidičské oprávnění skupiny B. Také odpadá starost o to, jak těžký obytný přívěs za auto můžete zapřáhnout a nemusíte se strachovat, co při tažení přívěsu vydrží. Navíc bývají tyto obytné auta vybavené sprchou, záchodem, ledničkou a dalšími vychytávkami pro vaši pohodou dovolenou. Zde si můžete prohlédnout obytné vozy na prodej v Rudné u Prahy.

Chcete lépe vybavit svůj obytný vůz nebo přívěs?
V našem karavanovém centru v Rudné u Prahy pořídíte také vybavení pro váš obytný vůz nebo obytný přívěs. Stačí se u nás zastavit a pořídit vše, co potřebujete pro svou pohodovou dovolenou.